Kampuksen Plaani menestyksekkäänä SM- uinneissa!


Seuramme oli erinomaisessa vauhdissa kotikaupunkimme kisoissa! Voitimme yhteensä viisi kultaa henkilökohtaisilla matkoilla, sekä yhden hopeisen naisten 4 x 100 vapaauintiviestissä. Pisteissä nousimme selkeästi kymmenen parhaan joukkoon.

Seuraan tuli nyt myös ensimmäinen nuorten SM- mitali Jenni Moision pronssin muodossa (50 m vu). Näin sitä seuramme alkaa keräilemään mitaleja mistä lie.

 

Finalisteja ja mitalistejamme olivat Mimosa Jallow (kilpailujen uintihallitsija), Jenni Moisio, Susanne Hirvonen, Selma Soininen sekä Perttu Ylä-Sahra. Nyt muu väki pääsee vetämään hieman henkeä, Jenni ja Mimmu suuntaavat vielä NEM- ja EM- kilpailuihin.

Kiitoksia vielä kaikille kovasti kaudesta. Oli hauskaa, tehdään syksystä vielä hauskempaa :). Kuvat Miia Malvela

 

 

 

Jätä kommentti